Dziś jest czwartek, 16.07.2020, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NA ŚLUBOWANIU – grupa VI i VII

WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NA ŚLUBOWANIU – grupa VI i VII

WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NA ŚLUBOWANIU – grupa VI i VII

16 października br. na zaproszenie uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie dzieci z grupy VI i VII wzięły udział w pięknej uroczystości „Ślubowania klas pierwszych”. Uczniowie doskonale reprezentujący się w togach i biretach wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali bogaty program artystycznym przeplatany wierszami i piosenkami. Podczas części artystycznej nowi uczniowie odpowiadając na pytania swoich starszych kolegów również świetnie zdały egzamin z wiedzy ogólnej. Następnie byliśmy świadkami najważniejszej część akademii , czyli: wprowadzenia pocztu sztandarowego, złożenia ślubowania przez absolwentów naszego przedszkola, pasowania ich na ucznia przez dyrektora szkoły, wręczenia im tarcz szkolnych oraz pamiątkowych dyplomów. Potem było mnóstwo życzeń i prezentów dla pierwszoklasistów od wszystkich zaproszonych gości, również przedszkolaki pozostawiły po sobie ręcznie wykonane upominki. Kilku cennych rad, jak być dobrym uczniem podczas swojego występu udzielili swoim młodszym kolegom uczniowie kl. II.  Dzieci z gr. „Wiewiórki” i „Zajączki” z dużym zainteresowaniem przyglądały się podniosłej ceremonii ślubowania i pasowania, gdyż już za rok sami będą przeżywać to samo. Naszym absolwentom życzymy jeszcze raz samych sukcesów w szkole i zadowolenia z bycia uczniem.
                                                                                                                                             

Edyta Wasik   

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności