Dziś jest czwartek, 19.07.2018, imieniny Alfreda, Wincentego
6° / 1018 hPa
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » WIOLONCZELA W PRZEDSZKOLU

WIOLONCZELA W PRZEDSZKOLU

8 grudnia2017r., dzieci z grupy I, II, IV i VII wzięły udział w spotkaniu z Oliwią Dembińską uczennicą II klasy wiolonczeli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu. Dzieci mogły na żywo posłuchać granych przez Oliwię utworów. W trakcie spotkania nasi wychowankowie wzięli udział w  kilku zabawach muzycznych - np. ćwiczących rozróżnianie wysokości dźwięków, czy liczenie taktów. Dzieci mogły też zagrać na wiolonczeli przyjrzeć się jej z bliska. "Muzyczna przygoda" przeplatana dźwiękami i zabawami pozwoliła Naszym Przedszkolakom w prosty i zrozumiały a jednocześnie atrakcyjny sposób poszerzyć wiedzę oraz uwrażliwiła małych słuchaczy na piękno muzyki klasycznej.

A. Dembińska