Dziś jest wtorek, 26.03.2019, imieniny Emanuela, Larysy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » WARSZTATY "TRADYCJE WIELKANOCNE" - gr. IV i V

WARSZTATY "TRADYCJE WIELKANOCNE" - gr. IV i V

WARSZTATY "TRADYCJE WIELKANOCNE" - gr. IV i V

Współpracując z członkami Stowarzyszenia Emerytów w Malanowie w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Spotkania międzypokoleniowe, czyli starsi - młodszym, młodsi -starszym" w dniu 20.03.2018r. w przedszkolu zorganizowano wspólne spotkanie. Nasze zaprzyjaźnione panie emerytki powitaliśmy z panią Dyrektor, po czym wysłuchaliśmy informacji dotyczących zwyczajów i tradycji świąt Wielkanocnych. Panie zapoznały dzieci z rodzajami ozdób oraz sposobem ich wykonywania dawniej. Dzieliły się również swoimi wspomnieniami i doświadczeniami dotyczącymi obchodzenia świąt. Następnie dzieci 4 i 5 - letnie przystąpiły do wykonywania ozdób świątecznych: jajek, witraży, zajączków, baranków. Wykonywały je chętnie i z dużym zaangażowaniem przy pomocy naszych gości. Po skończonej pracy w przedszkolu zorganizowano wystawę. Bardzo dziękujemy paniom emerytkom: S. Przybył, K. Woźniak i E. Wielgockiej za wspólnie spędzony czas, dzielenie się swoimi doświadczeniami i własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne przekazane dla społeczności przedszkolnej.

Ewelina Czekała

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności