Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » "W ŚWIECIE MUZYKI" - grupa VIII

"W ŚWIECIE MUZYKI" - grupa VIII

"W ŚWIECIE MUZYKI" - grupa VIII

Kontakt z muzyką jest dla dziecka źródłem twórczych poczynań, różnorodnych poszukiwań, stymuluje do samowyrażania się (np. w tańcu, śpiewie). Ponadto muzyka rozwija u dziecka dodatnie cechy charakteru, zdolności poznawcze, a cała osobowość kształtowana jest harmonijnie i wielostronnie. Przedszkolaki z grupy VIII w ramach realizacji tematyki kompleksowej przeniosły się do świata muzyki. Przygodę rozpoczęły od poznania poszczególnych grup instrumentów tj. perkusyjnych, dętych , strunowych, klawiszowych, dzięki czemu dzieci wzbogaciły zasób słownictwa o poznane instrumenty muzyczne, które rozpoznawały i nazywały za pomocą usłyszanego dźwięku. Następnie poznały sposób zapisywania muzyki: pięciolinia, klucz wiolinowy, nuty, pauza. Nie zabrakło również wielu zabaw ruchowych ze śpiewem a także aktywnego słuchania muzyki metodą Batii Strauss do Marszu tureckiego – L. van Beethovena. Aby zachęcić dzieci do obcowania z muzyką, ukazać im piękno brzmienia instrumentów zaprosiliśmy uczennice Szkoły Podstawowej w Miłaczewie, które również uczęszczają do szkół muzycznych –Annę Bałdych- grającą na skrzypcach oraz Patrycję Zając- grającą na gitarze elektrycznej. Dzieci miały okazję poznać budowę tych instrumentów, usłyszeć ich brzmienie, a także same podjąć się próby gry na nich. Dzieci były zadowolone z występu naszych gości i gromko nagradzali oklaskami zagrane utwory. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i życzymy samych sukcesów.
                                                                                                                                      

Agnieszka Balcerzak

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności