Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » W MUZEUM - grupa III i V

W MUZEUM - grupa III i V

W  MUZEUM - grupa III i V

W dniu 2 kwietnia przedszkolaki z grup III i V odwiedziły Muzeum Miasta Turku. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, gdzie pod czujnym okiem instruktorki ulepiły gliniane dzwoneczki. Była to dla nich wielka frajda, ponieważ spotkały się z nieznanym dotąd tworzywem,  a obejrzane gotowe już przedmioty przyniosły wiele doznań estetycznych. Dzieci obejrzały wystawę czasową „Poczet królów i książąt polskich”, gdzie miały okazję poznać stroje ludzi od Mieszka I do królowej Jadwigi. Zobaczyły również zbiór glinianych naczyń glinianych używanych przez ludzi przed tysiącami lat. Była to sposobność do poznania historii państwa polskiego. Wielką atrakcją, a dla niektórych dzieci wyzwaniem było przejście po szklanej podłodze.  Przedszkolaki zwiedziły również wystawę stałą, gdzie obejrzały szczątki mamutów oraz innych zwierząt znalezione podczas prac w naszej kopalni węgla brunatnego. To była bardzo pouczająca wycieczka, a teraz z niecierpliwością oczekujemy na gotowe, wypalone w specjalnym piecu  gliniane dzwoneczki wykonane przez dzieci.

                                                                                                                                     Małgorzata Muszyńska

 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności