Dziś jest środa, 08.07.2020, imieniny Edgara, Elżbiety
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » UWAGA! Zawieszenie zajęć wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkole nie będzie prowadziło zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W dniach 12 i 13 marca br. w przedszkolu będą odbywały się działania opiekuńcze. W tych dniach dowozy szkolne będą funkcjonowały normalnie.

Od poniedziałku, 16 marca br. dzieci nie przychodzą do przedszkola.

Rodzicu,

• Pamiętaj w tym czasie o bezpieczeństwie swojego dziecka w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe…)
  • Jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora przedszkola.

Agnieszka Mozio