Dziś jest wtorek, 26.03.2019, imieniny Emanuela, Larysy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W PARADZIE DLA NIEPODLEGŁEJ

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W PARADZIE DLA NIEPODLEGŁEJ

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W PARADZIE DLA NIEPODLEGŁEJ

„Już w przedszkolu dzieci wiedzą co to Wisła, co to Bałtyk, że na Śląsku leży węgiel a znów góry to są Tatry….”. Słowami piosenki „Nasze polskie ABC” przedszkolaki zaakcentowały swoją obecność podczas uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Parada dla Niepodległej” zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Malanowie miała miejsce 25 maja 2018r. Rozpoczęła się na placu przy naszym przedszkolu, gdzie zgromadzili się organizatorzy, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i przedszkolacy. Wszyscy odświętnie ubrani obejrzeli scenki przedstawiające znaczące fakty i wydarzenia historyczne. Przedszkolaki wymachując samodzielnie wykonanymi flagami wyrecytowały również wiersz „Barwy ojczyste” oraz przemaszerowały z uczestnikami parady ulicami Malanowa uczestnicząc w poszczególnych punktach obchodów. Kształtowanie poczucia przynależności narodowej, świadomości, że jesteśmy Polakami, poznawanie i kultywowanie tradycji jest stałym punktem pracy wychowawczo-dydaktycznej przedszkola. Udział w paradzie był dla naszych wychowanków cennym doświadczeniem i przykładem, że uroczystości patriotyczne nie tylko uczą dbania o szacunek i pamięć ale mogą też być radosnym przeżyciem.  


Elżbieta Bartosik


zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności