Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA - grupa VI i VII

TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA - grupa VI i VII

TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA - grupa VI i VII

Pod takim hasłem 12 grudnia odbyły się warsztaty, w których uczestniczyły panie ze Stowarzyszenia Emerytów w Malanowie oraz dzieci sześcioletnie z grupy VI i VII. Są one częścią innowacji pedagogicznej: „Spotkania międzypokoleniowe, czyli starsi - młodszym, młodsi – starszym” realizowanej w naszym przedszkolu. Gości powitała i przedstawiła dzieciom dyrektor p. Agnieszka Mozio. Były to: p. Zofia Szczepaniak, p. Jadwiga Czerniak, p. Stanisława Przybył oraz p. Elżbieta Wielgocka. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie zawsze był tak ogromny wybór ozdób choinkowych jak dzisiaj i choinki ubierano ręcznie robionymi ozdobami. W ten sam sposób przystrajano domy na Święta Bożego Narodzenia. Niektóre z ozdób panie zaprezentowały dzieciom i zademonstrowały jak można je wykonać. Dzieci zachwycały się misternie wyplecionymi gwiazdkami, koszyczkami, ręcznie wykonanymi aniołkami, bombkami, Mikołajami i wieloma innymi. Następnie panie pokazały przedszkolakom jak mogą zrobić samodzielnie z kolorowych papierów i słomek zabawki na choinkę. I tak, w wyniku wspólnej pracy dzieci i gości powstały wielobarwne łańcuchy, pawie oczka i koszyczki, które znalazły się na przedszkolnej choince. Czas szybko mijał i wszyscy poczuliśmy atmosferę nadchodzących świąt. Na zakończenie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz wspólnie z gośćmi zaśpiewały kolędy. Złożyły też życzenia świąteczne i podziękowały za upominki. Serdecznie dziękujemy paniom za poświęcony czas, cierpliwość oraz przybliżenie przedszkolakom zapomnianych trochę, ale bardzo pięknych i zbliżających pokolenia tradycji.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności