Dziś jest wtorek, 14.08.2018, imieniny Euzebiusza, Maksymiliana
6° / 1018 hPa
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Teatr KAMISHIBAI w grupie IX

Teatr KAMISHIBAI w grupie IX

Przedszkolaki z grupy IX miały okazję poznać Papierowy Teatr Kamishibai czyli teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Z teatrem Kamishibai odwiedziła nas w przedszkolu p. Joanna Adamczyk – mama Marysi, która jest pracownikiem Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Dzieci poznały historię Kamishibai oraz z bliska mogły obejrzeć teatr. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały i słuchały bajki „O złotej rybce i rybaku” oraz legendy „Smok Wawelski” i „Bazyliszek” przedstawionych przez mamę Marysi.

Milena Dewicka-Glapa