Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Teatr KAMISHIBAI w grupie IX

Teatr KAMISHIBAI w grupie IX

Teatr KAMISHIBAI w grupie IX

Przedszkolaki z grupy IX miały okazję poznać Papierowy Teatr Kamishibai czyli teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Z teatrem Kamishibai odwiedziła nas w przedszkolu p. Joanna Adamczyk – mama Marysi, która jest pracownikiem Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Dzieci poznały historię Kamishibai oraz z bliska mogły obejrzeć teatr. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały i słuchały bajki „O złotej rybce i rybaku” oraz legendy „Smok Wawelski” i „Bazyliszek” przedstawionych przez mamę Marysi.

Milena Dewicka-Glapa


zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności