Dziś jest sobota, 20.07.2019, imieniny Czesława, Hieronima
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » "TAŃCE NARODOWE" - AUDYCJA MUZYCZNA

"TAŃCE NARODOWE" - AUDYCJA MUZYCZNA

"TAŃCE NARODOWE" - AUDYCJA MUZYCZNA

Dnia 8 maja w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna o tematyce polskich tańców narodowych. Prowadząca spotkanie omówiła historię ich powstawania i podstawowe kroki poszczególnych tańców: krakowiaka, poloneza, mazura, oberka i kujawiaka. Trzy z nich dzieci miały okazję spróbować zatańczyć. Pozostałe tańce z powodu żywiołowości, trudności kroków i dużej ilości figur przedszkolaki wysłuchały w wykonaniu p. Sławka, który zagrał mazura i oberka na akordeonie. Była to doskonała lekcja patriotyzmu utrwalająca znajomość naszych tańców narodowych.
                                                                                                      

Małgorzata Przygońska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności