Dziś jest wtorek, 26.03.2019, imieniny Emanuela, Larysy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Szlachetne zdrowie…,” czyli obchody Światowego Dnia Zdrowia 2018 w przedszkolu

„Szlachetne zdrowie…,” czyli obchody Światowego Dnia Zdrowia 2018 w przedszkolu

„Szlachetne zdrowie…,” czyli obchody Światowego Dnia Zdrowia 2018 w przedszkolu

Zdrowie to nadrzędna rzecz dla każdego człowieka, zarówno małego, jak i zupełnie dorosłego. W dniu 7 kwietnia corocznie obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia – jest to rocznica powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym roku hasło przyświecające obchodom „Zdrowie dla wszystkich” zachęciło przedszkolaków do szeregu działań z nim związanych. Podczas realizacji tematów kompleksowych na temat zdrowia dzieci dowiedziały się, co to jest zdrowy styl życia, próbowały nazywać lekarzy różnych specjalności. Nauczycielki przypominały również, że samodzielnie dzieciom nie wolno zażywać leków i co zrobić, jeśli przydarzy się jakaś nagła choroba czy wypadek. W dniu 5 kwietnia przedszkolaki z grup VI i VII odwiedziły Niepubliczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej „Art – Med” w Malanowie. Kierownik placówki pani Grażyna Myszkowska – Głód powitała dzieci w swoim gabinecie. Przedszkolaki obejrzały wyposażenie gabinetów lekarskich, poznały funkcję rejestracji, a pielęgniarka - pani Renata Skolińska zaprezentowała nam gabinet zabiegowy oraz punkt szczepień. Duże zainteresowanie wzbudziło urządzenie usg oraz aparatura, w którą wyposażone są gabinety. Dzieci odwoływały się do swoich wizyt w tutejszym Ośrodku Zdrowia, wspominały niezbyt czasem miłe chwile, ale wyszły z przekonaniem, że wszystkie działania lekarzy i pielęgniarek służą dbałości o zdrowie pacjentów. Po powrocie do przedszkola dzieci odzwierciedlały swoje przeżycia w pracach plastycznych, a także w swobodnych zabawach.

Małgorzata Muszyńska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności