Dziś jest sobota, 20.07.2019, imieniny Czesława, Hieronima
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » Sześciolatki z grupy VI z wizytą w pasiece

Sześciolatki z grupy VI z wizytą w pasiece

Sześciolatki z grupy VI z wizytą w pasiece

Wiemy, że dzieci uczą się najlepiej poprzez własne doświadczenia. Na taką naukę dotyczącą życia pszczół, pracy pszczelarza i sposobu powstawania miodu zaprosili nas do siebie Państwo Sylwia i Paweł Jaroszewiczowie. Dzieci oglądały z bezpiecznej odległości ule i krążące wokół nich pszczoły. Dowiedzieliśmy się, że pszczoły, w zależności od pogody są mniej lub bardziej przyjazne. Następnie pan Paweł pokazał nam wygląd pszczoły w zależności od pełnionej w rodzinie funkcji;  dowiedzieliśmy się, że pszczoła robotnica żyje tylko 30 dni, natomiast królowa do 5 lat. Okazało się, że królowa wcale nie rządzi w ulu, a jej główną rolą jest składanie jajeczek. Zobaczyliśmy wygląd ula w środku – w jaki sposób zmienia się wygląd woskowego plastra, który służy nie tylko do przechowywania jajeczek, ale również do zbierania miodu. Pan Paweł pokazał nam kolejne etapy produkowania miodu przez pszczoły oraz opieki pszczół na młodymi owadami. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się narzędzia niezbędne pszczelarzowi do pracy. Dowiedzieliśmy się, że strój pszczelarza można wyprać dopiero jesienią, po zakończeniu sezonu, ponieważ pszczoły są bardzo wrażliwe na zapachy i mogłyby zaatakować, gdy poczują nieznany zapach. Dzieci zobaczyły również wirówkę do wydobywania miodu zgromadzonego przez pszczoły. Pan Paweł zaprosił nas na słodki poczęstunek – bułeczkę ze świeżo wydobytym miodem.  Dzieci wróciły do przedszkola z nowymi wiadomościami i doświadczeniami. Serdecznie dziękujemy Państwu Jaroszewiczom za zaproszenie.

Małgorzata Muszyńska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności