Dziś jest czwartek, 21.02.2019, imieniny Eleonory, Kiejstuta
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SZEŚCIOLATKI W OŚRODKU EDUKACJI LEŚNEJ W GRODŹCU

SZEŚCIOLATKI W OŚRODKU EDUKACJI LEŚNEJ W GRODŹCU

SZEŚCIOLATKI W OŚRODKU EDUKACJI LEŚNEJ W GRODŹCU

Tradycją naszego przedszkola są wycieczki najstarszych grup do Ośrodka Edukacji Leśnej w Grodźcu. W tym roku dzieci sześcioletnie z grupy VI i VII udały się tam 23 maja. Przedszkolaki zwiedziły Izbę Edukacyjną, gdzie w skupieniu obserwowały naturalnych rozmiarów zwierzęta wyeksponowane w swoich biologicznych środowiskach. Z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek przekazywanych przez przewodnika p. Martę Cieślak-Kaliską, która cierpliwie odpowiadała na ich najbardziej dociekliwe pytania. Sześciolatki oglądały również model Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów”, elektrowni a także ekspozycję dawnych urządzeń biurowych oraz gospodarstwa domowego. Duże wrażenie wywarł na dzieciach pobyt na platformie widokowej skąd rozpościerał się interesujący widok na zagrodę wolnościową, na której zaobserwowały dzika, daniele i muflona. Przedszkolaki ochoczo wędrowały ścieżką edukacyjną przez las z panią przewodnik wzbogacając swoją wiedzę przyrodniczą. Uważnym obserwatorom udało się nawet dostrzec tropy sarny. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce i realizacji poszczególnych punktów programu. W przerwach dzieci odpoczywały na powietrzu i w Chacie Grodzieckiej posilając się pączkami i kiełbaskami z grilla przygotowanymi przez rodziców. Z radością korzystały też ze sprzętu znajdującego się na placu zabaw. Pomimo niewielkiego zmęczenia sześciolatki wracały w wyśmienitych humorach. Wycieczka pozwoliła wzbogacić doświadczenia i wiedzę przedszkolaków oraz miała wpływ na kształtowanie ich świadomości ekologicznej. Serdecznie dziękujemy organizatorom, opiekunom i sponsorom wycieczki.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności