Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „SZCZYPTA AFRYKI” – WARSZTATY MUZYCZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

„SZCZYPTA AFRYKI” – WARSZTATY MUZYCZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

„SZCZYPTA AFRYKI” – WARSZTATY MUZYCZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

22 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty o bębnach afrykańskich przeprowadzone przez p. Adama Suchę. Na początku przedstawił on krótką historię powstawania bębnów, z czego są zrobione, gdzie powstały i jakie znaczenie mają w świecie muzyki i życiu człowieka. Następnie pan Adam zademonstrował technikę gry na instrumencie nawiązując do różnorodnych rytmów. Największą atrakcją było wspólne granie podstawowych dźwięków oraz rytmów. Była to fantastyczna zabawa. Spotkanie przeprowadzone w formie warsztatowej z pewnością przyczyniło się do zapamiętania przez przedszkolaki wielu wiadomości na temat bębnów afrykańskich.

Małgorzata Przygońska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności