Dziś jest czwartek, 16.07.2020, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI DLA PRZEDSZKOLAKÓW I ŚRODOWISKA LOKALNEGO

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI DLA PRZEDSZKOLAKÓW I ŚRODOWISKA LOKALNEGO

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI DLA PRZEDSZKOLAKÓW I ŚRODOWISKA LOKALNEGO

 „11 listopada”
W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.
        W dniu 8 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości.  Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor  A. Mozio, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Starszaki z grupy siódmej „Zajączki” wystąpiły z programem artystycznym. Uroczystość dzieci rozpoczęły od naszego tańca narodowego – poloneza. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Nie zabrakło tańca i zabawy przy piosenkach „Warszawska Syrenka”, „Nasz dom”, Przybyli Ułani” „Uwięziony ptak”.  Tradycyjnie tak jak w ubiegłym  roku dzieci  wzięły udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, do której zaprosili nas Minister Edukacji Narodowej. O godz. 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy Hymn Narodowy. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.  Dzieci z grupy VII swój program artystyczny zaprezentowały dzień wcześniej w godzinach dopołudniowych w Środowiskowy Domu Samopomocy w Miłaczewie oraz w popołudniu przed swoimi rodzicami, rodzeństwem oraz władzami samorządowymi  w osobie Wójta Gminy Malanów Ireneusza Augustyniaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Karola Płóciennika.

Alicja Dembińska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności