Dziś jest wtorek, 23.04.2019, imieniny Jerzego, Wojciecha
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 2018r - grupa VI i VII

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 2018r - grupa VI i VII

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 2018r - grupa VI i VII

O tym, że przedszkolaki dbają o zdrowie i wiedzą, jak to robić, wiemy doskonale. Uzupełnieniem tych wiadomości były kolejne, zdobyte z okazji obchodów w dniu 31 maja Światowego Dnia Bez Tytoniu, którego edycja tegoroczna przebiegała pod hasłem „Tytoń i choroby serca”. Wśród dzieci sześcioletnich przeprowadzone zostały na ten temat pogadanki. Przedszkolaki dowiedziały się, że bierne palenie niszczy serce.  Sanepid informuje, iż „używanie tytoniu jest ważnym czynnikiem ryzyka rozwoju choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu i chorób naczyń obwodowych. Pomimo niszczących szkód powodowanych przez tytoń dla zdrowia serca i dostępności rozwiązań ograniczających śmierć i choroby związane z paleniem tytoniu,wiedza wśród dużej części społeczeństwa, że tytoń jest jedną z głównych przyczyn chorób sercowo – naczyniowych, jest niewielka”. W związku  z tym dzieci otrzymały dla rodziców krótkie informacje na ten temat oraz zaproszenie do udziału w przeglądzie plastycznym pt. „Mamo, tato – nie pal przy mnie” - maluję z mamą i tatą. Zaowocowało to pracami plastycznymi wykonanymi przez dzieci z grup VI i VII oraz członków ich rodzin:
    1. Szymon Bregierski z mamą Agnieszką,
    2. Wiktoria Brzózka z tatą Karolem,
    3. Marysia Dubel z mamą Agnieszką,
    4. Iga Dzieciatkowska z tatą Jackiem,
    5. Julita Głodowska z babcią Anną,
    6. Olek Grzesiak z tatą Krzysztofem,
    7. Błażej Heldt z mamą Agnieszką,
    8. Alicja Jaroszewicz,
    9. Wiktoria Kasprzak z mamą Katarzyną,
    10. Ola Koszela z mamą Iwoną,
    11. Bartek Kusiak z mamą Karoliną,
    12. Iga Lebiodzińska z bratem Jakubem,
    13. Wiktoria Markiewicz z mamą Anną,
    14. Zuzia Mielcarek z mamą Sylwią,
    15. Szymon Połatyński z mamą Moniką,
    16. Michał Sęk z mamą Gabrysią.
Dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i  udział w przeglądzie.  

                                                                                  

koordynator Małgorzata Muszyńska

 

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności