Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ŚWIATŁO POKOJU W PRZEDSZKOLU 2017r.

ŚWIATŁO POKOJU W PRZEDSZKOLU 2017r.

ŚWIATŁO POKOJU W PRZEDSZKOLU 2017r.

21 grudnia do naszego przedszkola przywędrowało Światło Pokoju, które jak co roku otrzymaliśmy od harcerzy z XII Drużyny Starszoharcerskiej „ISKRY” pod opieką p. Jolanty Piekarczyk. Historia Światła Pokoju zaczyna się w Betlejem, gdzie w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego odpala się jedną, malutką świeczkę, która niesiona przez skautów obiega świat. Nigdy nie zdarzyło się , aby pomimo zmieniających się warunków politycznych Światełko nie wyruszyło w drogę, co czyni z niego znak pokoju i symbol pojednania między narodami. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem dzielą się radosną nowiną i krzewią największą, uniwersalną wartość braterstwa i pokoju.

                                                                                                           Małgorzata Przygońska

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności