Dziś jest czwartek, 18.07.2019, imieniny Erwina, Kamila
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE W PRZEDSZKOLU

ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE W PRZEDSZKOLU

ŚWIATEŁKO BETLEJEMSKIE W PRZEDSZKOLU

W piątek 21 grudnia przedszkole odwiedzili harcerze z 12 DSH „Iskry” w Malanowie wraz z opiekunem p. Jolantą Piekarczyk. Przybyli oni do nas z Betlejemskim Światłem Pokoju, które od niedzieli wędruje po naszym kraju. Już po raz 29 jest zanoszone do instytucji, urzędów, kościołów, szpitali i dociera do całej Europy. Przedszkolaki dowiedziały się od harcerzy, że światło pochodzi z Groty Narodzenia w Betlejem i każdy może je zabrać do swojego domu. Jest ono symbolem braterstwa, pokoju i pomocy bliźnim. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Światło, które łączy”.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności