Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW W KONKURSIE „ZAPOBIEGAMY POŻAROM”

SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW W KONKURSIE „ZAPOBIEGAMY POŻAROM”

SUKCES PRZEDSZKOLAKÓW W KONKURSIE „ZAPOBIEGAMY POŻAROM”

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w gminnym konkursie plastycznym pod hasłem „Zapobiegamy pożarom” zorganizowanym przez: Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Malanowie, Komisję ds. Młodzieży ZOG ZOSP RP w Malanowie oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie. Prace na konkurs wykonały dzieci:  Marta Jaroszewicz z gr. III (opiekun Edyta Wasik), Wojciech Kaczorowski i Oskar Tyma z gr. IV (opiekun Agnieszka Dewicka-Misiek), Eliza Bryl i Rozalia Sylwestrzak z gr. IV (opiekun Ewelina Czekała), Alicja Jaroszewicz i Filip Kołaciński z gr. VI (opiekun Małgorzata Muszyńska), Wiktoria Brzózka, Julita Głodowska, Julia Janik z gr. VII (opiekun Elżbieta Bartosik), Zuzanna Maciejewska z gr. VIII (opiekun Agnieszka Balcerzak), Rozalia Ignasiak z gr. IX (opiekun Milena Dewicka- Glapa). Jego celem było m. in. zainteresowanie dzieci tradycją i życiem strażackich środowisk, upowszechnianie oraz utrwalanie zasad przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także przybliżenie humanitarnej służby pożarniczej, którą z oddaniem pełnią strażacy dla nas wszystkich. W piątek 2 marca w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie odbyło się posumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród. W gronie laureatów znalazły się nasze przedszkolaki. W kategorii „przedszkola” I miejsce zdobyła Wiktoria Brzózka a III - Julia Janik. Dziewczynki odebrały pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk Wójta Gminy Malanów p. Sławomira Prentczyńskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Malanów p. Andrzeja Tomsa oraz członka Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Malanowie p. Roberta Pawlaka. Zwycięskie prace w kategoriach od I do IV zostaną przekazane do konkursu powiatowego. Laureatkom gratulujemy i życzymy rozwijania zainteresowań plastycznych oraz sukcesów w eliminacjach powiatowych konkursu.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria

 

 


Pozostałe aktualności