Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „STOP WYPADKOM – BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

„STOP WYPADKOM – BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

„STOP WYPADKOM – BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

Pod takim hasłem w środę 10 kwietnia 2019r. w naszym przedszkolu miało miejsce widowisko zrealizowane przez Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Wrocław. Młodsze dzieci miały okazję poznać, a starsze utrwalić zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. Prowadzący profesjonalnie i szczegółowo przybliżyli przedszkolakom podstawowe zasady ruchu drogowego, zachowania wobec obcych, w podróży, bezpiecznej zabawy i inne.Pokaz wzbogacony był prezentacjami multimedialnymi, planszami poglądowymi oraz scenkami z udziałem chętnych dzieci w miasteczku ruchu drogowego. Wszystko to sprawiało, że były one zainteresowane, skoncentrowane i aktywne. Prawidłowo odpowiadały na pytania wykazując się znajomością przepisów, zagrożeń istniejących na drodze oraz właściwego na nie reagowania. Całość okazała się dla dzieci niezwykle atrakcyjna, a zarazem pouczająca, rozwijająca ich wyobraźnię i myślenie przyczynowo-skutkowe.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria


 


Pozostałe aktualności