Dziś jest środa, 11.12.2019, imieniny Damazego, Waldemara
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SPOTKANIE Z "WIOLONCZELĄ"

SPOTKANIE Z "WIOLONCZELĄ"

SPOTKANIE Z "WIOLONCZELĄ"

10.06.2019 r. przedszkolaki z grupy II, V i VII miały kolejną okazję rozwinąć swoje muzyczne zainteresowania i kompetencje podczas spotkania z siostrą naszego przedszkolaka, nasza absolwentką - Oliwią Dembińską, która aktualnie jest uczennicą III klasy wiolonczeli Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu. Oliwia pokazała dzieciom  jak wygląda wiolonczela, omówił jej budowę oraz sposób grania na tym instrumencie. Po wysłuchaniu kilku utworów z bajek i filmów dla dzieci, np. .: „Piraci z Karaibów” , „Piękna i Bestia”, „Król Lew”, „Kraina Lodu” dzieci miały również możliwość poprzez ruch i zabawę włączyć się aktywnie w to spotkanie, które przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że Oliwii udało się zarazić dzieci swoją pasją do instrumentów. Serdecznie dziękujemy Artystce za przygotowanie spotkania i liczymy na kolejne.

A. Dembińska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności