Dziś jest czwartek, 16.07.2020, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SPOTKANIE Z P. ELŻBIETĄ BEDNARCZYK

SPOTKANIE Z P. ELŻBIETĄ BEDNARCZYK

SPOTKANIE Z P. ELŻBIETĄ BEDNARCZYK

20 listopada dzieci z naszego przedszkola udały się do Świetlicy Wiejskiej w Malanowie, gdzie wzięły udział w spotkaniu z pisarką, podróżniczką i tancerką p. Elżbietą Bednarczyk. Autorka Skierowała ona uwagę przedszkolaków na piękno otaczającego świata oraz potrzebę szanowania przyrody i dbania o środowisko. Przedszkolaki chętnie włączyły się w inscenizację utworu „Żabki”naśladując odgłosy przyrody. Autorka odnosząc się do własnej twórczości zwracała uwagę dzieci na pozytywne cechy charakteru: jak dobroć, uczciwość, szlachetność, odpowiedzialność. Wskazywała im właściwe relacje międzyludzkie oparte na szacunku, miłości i przyjaźni. Pani Elżbieta reżyseruje również sztuki teatralne, projektuje dla nich kostiumy oraz jest autorką wierszy dla dorosłych. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowała tańcząc dla dzieci na scenie. Na co dzień pisarka mieszka w Australii. Opowiedziała dzieciom o życiu na tym kontynencie obrazując swoje wypowiedzi kolorowymi slajdami. Przedszkolaki obserwowały charakterystyczne miasta, roślinność i zwierzęta. Spotkanie z pisarką było dla dzieci ciekawym i pouczającym doświadczeniem.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności