Dziś jest czwartek, 05.12.2019, imieniny Saby, Kryspiny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SPOTKANIE Z NIEMIECKĄ MŁODZIEŻĄ W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIE Z NIEMIECKĄ MŁODZIEŻĄ W PRZEDSZKOLU

 SPOTKANIE Z NIEMIECKĄ MŁODZIEŻĄ W PRZEDSZKOLU

3 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie 5,6 – latków z grupy V i VII z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Malanowie i młodzieżą z Arnold Jansen Gymnasium w Neuenkirchen. Celem spotkania było wzajemne poznanie się i wspólna zabawa. Aby przełamać barierą językową i uniknąć podziału na grupę polską i niemiecką zorganizowano zabawy integracyjne. Przedszkolaki zaprezentowały krótki występ artystyczny. Goście przeczytali znane wszystkim baśnie w języku angielskim, które przetłumaczyli starsi koledzy. Na zakończenie dzieci i młodzież wspólnie wykonali „jesienne prace plastyczne”, które zdobią przedszkolny korytarz. Realizowany od kilku lat projekt Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży jest również i dla naszej placówki okazją do kształtowania wśród naszych wychowanków życzliwości i tolerancji wobec innych narodowości.
                                                                             

Alicja Dembińska, Małgorzata Przygońska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności