Dziś jest niedziela, 16.12.2018, imieniny Albiny, Zdzisławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SPOTKANIE Z MARYNARZEM - grupa IX

SPOTKANIE Z MARYNARZEM - grupa IX

SPOTKANIE Z MARYNARZEM - grupa IX

9 marca przedszkolaków z grupy IX odwiedził wyjątkowy gość Pan Michał Chrostek, który z zawodu jest marynarzem. Opowiadał dzieciom o pracy na morzu, o specjalnych zadaniach na statku, o pięknej przyrodzie morskiej, a także o niebezpieczeństwach jakie czyhają na marynarzy.Prezentacja zdjęć i nagrań z morza przybliżyła dzieciom wyjątkowy charakter pracy Pana Michała. Gigantyczne statki, które pojawiały się na zdjęciach wywarły na dzieciach ogromne wrażenia. Przedszkolaki były zaciekawione tak niecodziennym gościem, zadawały wiele pytań. Dla wielu dzieci ciekawym przeżyciem było przymierzenie czapki marynarskiej, w której choć przez chwilę mogły poczuć się jak marynarz. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wraz z marynarzem zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Zapamiętane zdjęcia i marynarz w galowym stroju na pewno na długo zapadną w pamięci dzieci. Spotkanie z marynarzem było jednym z ciekawych spotkań, które czekały na dzieci podczas realizacji tematu „Poznajemy zawody”. Ponadto przedszkolaki w tygodniu poznały pracę piekarza, cukiernika i sprzedawcy odwiedzając Piekarnię Ciastkarnię i sklep w Słodkowie, pracę weterynarza odwiedzając gabinet VET-LAB, pracę farmaceuty odwiedzając Aptekę Pani Agnieszki Borkowskiej-Bregierskiej, pracę florysty odwiedzając Kwiaciarnię Stylową oraz pracę na Poczcie. Przedszkolaki wraz z Paniami jeszcze raz serdecznie dziękują za wspaniałe i niezapomniane spotkania umożliwiające poznanie zawodów w ciekawy i praktyczny sposób.

Milena Dewicka-Glapa

zdjęcia: galeria

 

 


Pozostałe aktualności