Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SPOTKANIE Z LISTONOSZEM - grupa II, VII i IX

SPOTKANIE Z LISTONOSZEM - grupa II, VII i IX

SPOTKANIE Z LISTONOSZEM - grupa II, VII i IX

Przedszkolaki poznają cechy i rolę różnych zawodów. W ramach realizacji tematu kompleksowego z zakresu poznawania otoczenia technicznego i społecznego dzieci z grupy II, VII i IX dowiadywały się jak funkcjonuje poczta, co należy zrobić, żeby wysłać list. W dobie postępującej cyfryzacji oraz zanikającej korespondencji listowej są to dla nich nowe informacje. W tym celu 22 października dzieci spotkały się z listonoszem. Pan Stanisław Piąstka opowiedział im o swojej pracy, pokazał różne rodzaj przesyłek: listy, paczki, foldery reklamowe itp. Wyjaśnił m.in. jak wygląda przyjmowanie przesyłek poleconych oraz co to jest awizo. Chętne przedszkolaki mogły sprawdzić ciężar torby listonosza. Młodsze i starsze dzieci poznały symbol poczty polskiej oraz chętnie przymierzały czapkę pana listonosza. Przedszkolaki dziękując za spotkanie złożyły gościowi życzenia z okazji przypadającego 18 października Dnia Listonosza. Dzieci podczas całotygodniowych zabaw i zajęć nie tylko wzbogacały wiadomości i słownictwo, ale też zapamiętywały swoje nazwisko i adres.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności