Dziś jest wtorek, 26.03.2019, imieniny Emanuela, Larysy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SPOTKANIE EDUKACYJNE PT. „ANTARKTYDA – KRAINA PINGWINÓW”

SPOTKANIE EDUKACYJNE PT. „ANTARKTYDA – KRAINA PINGWINÓW”

SPOTKANIE EDUKACYJNE PT. „ANTARKTYDA – KRAINA PINGWINÓW”

Co to jest Antarktyda? Gdzie się znajduje? Dlaczego jest tam zimno? Kto tam mieszka? Czy pingwiny są ptakami? Przedszkolaki uzyskały odpowiedź na te i wiele innych pytań podczas spotkania edukacyjnego z Panią Joanną Adamczyk – pracownikiem Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie. Pani Joanna w ciekawy sposób przekazała przedszkolakom wiele informacji dotyczących Antarktydy oraz zamieszkujących ją pingwinów, ich gatunków, wyglądu, obyczajów i miejsca występowania na kuli ziemskiej. Przedszkolaki szczególnie zdziwione były informacją, że pingwiny to ptaki, mają pióra a nie latają. Ponadto dzieci obejrzały fragment bajki „Mały pingwin Pik-Pok”, wysłuchały piosenkę o pingwinach i tańczyły ilustrując jej treść Dużo radości sprawił im konkurs zręcznościowy „Łowienie ryb” oraz wykonanie pingwina z papieru. Na zakończenie każdy mógł przez chwilę poczuć się pingwinkiem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki serdecznie dziękują za wspaniałe spotkanie i już z niecierpliwością czekają na następne.

Milena Dewicka-Glapa

zdjęci: grupa I i II

           grupa IV i VII

           grupa IX

 

 


Pozostałe aktualności