Dziś jest czwartek, 18.07.2019, imieniny Erwina, Kamila
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » "ŚNIEŻNE PIOSENKI"

"ŚNIEŻNE PIOSENKI"

To tytuł dzisiejszej audycji muzycznej Art-Es z Pabianic. Tym razem państwo Ewa i Sławomir Bartkiewiczowie wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci wysłuchały okolicznościowych piosenek: :”Niech pada śnieg”, Świąteczny czas”, „Pada śnieg” oraz kolęd: "Pójdźmy wszyscy do stajenki", „Przybieżeli do Betlejem czy „Cicha noc”. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek z nimi związanych. Zastanawiały się m. in. czym różni się kolęda od pastorałki oraz ile lat może mieć  kolęda „Cicha noc”  Poznały też nowy instrument – fagot, który zaprezentowali im muzycy. Słuchacze poczuli dziś atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Elżbieta Bartosik