Dziś jest czwartek, 19.07.2018, imieniny Alfreda, Wincentego
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » SMACZNE I ZDROWE OWOCE I WARZYWA KOLOROWE – grupa VIII

SMACZNE I ZDROWE OWOCE I WARZYWA KOLOROWE – grupa VIII

SMACZNE I ZDROWE OWOCE I WARZYWA KOLOROWE – grupa VIII

Jesień to doskonały czas na owocowo- warzywne zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Dzieci z grupy VIII rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce, poznawały ich zapachy i części jadalne. Odbywało się to wszystko poprzez zabawy, gry, teatrzyki, krzyżówki i konkursy ale również przez praktyczne działanie. Dzieci brały udział w warsztatach kulinarnych, które pomogły im dokładniej zrozumieć poruszane tematy; przygotowały sałatkę owocową oraz upiekły babeczki marchewkowe, zainspirowane zabawą rytmiczno-taneczna z piosenką „Urodziny marchewki”. Przedszkolaki wykonały pracę przestrzenną; owoce z ciastoliny a także ziemniaczane ludki oraz „ziemniaczane fantazje” – przy pomocy ziemniaków przeciętych na pół oraz dekoracji innych warzyw. Chętnie przynosiły do przedszkola owoce i warzywa, żeby potem określać ich kształt, kolorystykę, zapach, smak i aktywnie uczestniczyć w zabawach badawczych „Co się kryje w środku”? Dzieci brały udział w zagadkach dotykowych i smakowych dotyczących warzyw i owoców. Odbyły też rozmowę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców, w oparciu o wiersz S. Kraszewskiego Witaminowe abecadło. Dzięki temu przedszkolaki łatwiej zapamiętały niezbędne dla nich wiadomości.

Agnieszka Balcerzak 

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności