Dziś jest wtorek, 23.04.2019, imieniny Jerzego, Wojciecha
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - grupa VI i VII

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - grupa VI i VII

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - grupa VI i VII

Każdy przedszkolak staje się w końcu uczniem szkoły podstawowej. Aby stać się prawnym pierwszakiem musi odbyć pasowanie i złożyć ślubowanie. Na tak ważną uroczystość zostaliśmy zaproszeni przez naszych starszych kolegów, ich wychowawców i rodziców. Dnia 18 października 2018r dzieci z grupy VI i VII udały się na tę uroczystość do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie. Pierwszaki ubrane w togi i birety na głowach z bardzo poważnymi minami powitali nas w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej. Na początku wszyscy zaproszeni goście zostali powitani przez prowadzącą, a potem pierwszoklasiści deklamowali wiersze i śpiewali piosenki. I wreszcie nastąpił najważniejszy moment – nasi starsi koledzy złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Wszyscy byli bardzo przejęci, gdy z rąk pp. dyrektorów otrzymywali tarcze szkolne oraz dyplomy od wychowawców. Potem były życzenia od wszystkich zaproszonych gości i góry słodyczy. My również po życzeniach dyrektor przedszkola p. Agnieszki Mozio wręczyliśmy naszym kolegom przygotowane upominki- pudełeczka na biurko. Prezenty, gratulacje i słowa otuchy popłynęły z ust uczniów klas drugich. My również otrzymaliśmy słodycze, za które serdecznie dziękujemy. Teraz już wiemy, co czeka nas za rok, a naszym starszym kolegom życzymy wielu sukcesów w szkole i uśmiechu każdego dnia.

Agnieszka Dewicka-Misiek

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności