Dziś jest poniedziałek, 15.10.2018, imieniny Jadwigi, Teresy
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » ROŚNIEMY ZDROWO - grupa VIII

ROŚNIEMY ZDROWO - grupa VIII

Dzieci podczas realizowanej tematyki poznały zasady zdrowego żywienia, doceniły zalety ruchu na świeżym powietrzu oraz konieczności dbania o higienę osobistą zwłaszcza, częstego mycia rąk. Dowiedziały się jak same mogą zadbać o własne zdrowie oraz jak zapobiegać różnorodnym chorobom, szczególnie cenne w tym względzie było spotkanie ze szkolną pielęgniarką p. Krystyną Przytułą, za które serdecznie dziękujemy. Nie zabrakło również działalności kulinarnej: „Kaszę zjadamy, energię mamy” podczas, której dzieci nie tylko utrwalały zasady higieny podczas przygotowywania posiłków ale również poznały rodzaje i właściwości odżywcze kaszy, a także jej walory smakowe. Warto wprowadzać codzienne dobre zwyczaje, które pomogą w zachowaniu lub ulepszaniu naszej formy. Małymi kroczkami możemy osiągnąć zamierzony cel, jakim jest wspaniałe zdrowie!

Agnieszka Balcerzak