Dziś jest wtorek, 26.03.2019, imieniny Emanuela, Larysy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PRZEDSZKOLAKI W MALANOWSKIEJ BIBLIOTECE - gr. I, II, III i VII

PRZEDSZKOLAKI W MALANOWSKIEJ BIBLIOTECE - gr. I, II, III i VII

PRZEDSZKOLAKI W MALANOWSKIEJ BIBLIOTECE - gr. I, II, III i VII

W ramach realizowanej tematyki kompleksowej dotyczącej książek i obchodzonego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, przedszkolaki z gr. I, II, III i VII w środę i czwartek wybrały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Malanowie. Dzieci zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachowywać. Bardzo mile zaskoczyły panie bibliotekarki swoją szeroką wiedzą o tym, jak dbać o książki, aby służyły nam jak najdłużej. Dzieciom bardzo spodobały się również kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Jednak chyba największą z atrakcji dla wszystkich było słuchanie bajek „Trzy świnki” oraz „Brat i siostra” z wykorzystaniem tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania – Kamishibai. Na koniec panie nauczycielki wypożyczyły kilka książeczek, aby móc je czytać w przedszkolu. Spotkania minęły w bardzo miłej atmosferze i miały na celu przede wszystkim wzbudzić u naszych przedszkolaków zainteresowania czytelnicze. Wszystkim pracownikom biblioteki jeszcze raz bardzo dziękujemy za ciekawe oprowadzenie nas po świecie książek.

Edyta Wasik

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności