Dziś jest czwartek, 19.07.2018, imieniny Alfreda, Wincentego
6° / 1018 hPa

Chociaż do Świąt jeszcze ponad tydzień, to przedszkolaki z grupy IX pomyślały już o świątecznych wypiekach. W środę 13 grudnia dzieci zgromadziły składniki potrzebne do wypieku ciasteczek bez których Świętą nie mają swojego uroku i zapachu. Ponadto dzieci miały do spełnienia misję i dlatego ciasteczka musiały się udać. Otóż w przyszłym tygodniu przedszkolaków z grupy IX odwiedzą rodzice, przed którymi dzieciom będzie miło pochwalić się samodzielną słodką pracą. Najpierw mali kucharze dokładnie umyli ręce, a następnie do dużej miski dzieci włożyły poszczególne produkty potrzebne do wyrobienia ciasta, a później przystąpiły do wyrabiania i wałkowania. Jednak najprzyjemniejszy moment w przygotowaniu ciasteczek to wykrawanie przeróżnymi foremkami. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się: gwiazdeczki, serduszka, choinki, księżyce, domki, dzwoneczki i bałwanki, które następnie trafiły do piekarnika. Po kwadransie ciasteczka były już upieczone, a w całym przedszkolu unosił się ich zapach. Po upieczeniu ciasteczka pięknie wyglądały i pysznie smakowały.

Milena Dewicka-Glapa