Dziś jest czwartek, 05.12.2019, imieniny Saby, Kryspiny
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ

PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ

W pierwszych dniach listopada miliony Polaków wyrusza na groby bliskich wspominając tych, którzy od nas odeszli. Przedszkolaki obserwując dorosłych uczą się szacunku i pamięci o zmarłych. W tym roku nasza placówka przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. W ramach w/w akcji w przedszkolu zorganizowana została zbiórka kwiatów i zniczy, które zostały złożone na grobach znajdujących się na miejscowym cmentarzu. Dzieci 4, 5 i 6-letnie z grupy III, IV, V, VI i VII 25 października 2019r. wybrały się na cmentarz w Malanowie. Przedszkolaki odwiedziły groby żołnierzy i dzieci poległych w czasie wojny, zmarłych pracowników naszej placówki oraz osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności. Zapaliły też znicze przed tablicą upamiętniającą ofiary II wojny światowej. Dzieci uczyły się właściwego zachowania podczas pobytu na cmentarzu. Wycieczka była dla nich lekcją patriotyzmu przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.

Elżbieta Bartosik