Dziś jest czwartek, 18.07.2019, imieniny Erwina, Kamila
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PRZEDSZKOLAKI I EKOLOGIA

PRZEDSZKOLAKI I EKOLOGIA

PRZEDSZKOLAKI I EKOLOGIA

Ciągle pogarszający się stan środowiska jest tematem wielu dyskusji. Wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy jest koniecznością i podstawowym obowiązkiem każdego człowieka. Tworzenie właściwej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat, ponieważ świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, a jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości. Dlatego już w przedszkolu często podejmowany jest temat ekologii. 7 stycznia z inicjatywy p.Ł. Nowaka przedszkolaków odwiedził p.Łukasz Kurek z Urzędu Gminy w Malanowie, który przeprowadził pogadankę na temat ochrony środowiska, segregacji śmieci i zanieczyszczeń powietrza. Spotkanie odbyło się w ramach kontynuacji akcji „Oddychaj, pyłu nie wdychaj”. Uczestnicy pogadanki dowiedzieli się również, że każdy człowiek ma wpływ na środowisko i jest odpowiedzialny za jego stan. Wszystkie dzieci i ich rodzice otrzymali worki i torby ekologiczne opatrzone hasłem „Czyste powietrze – zdrowe myślenie”. Mamy nadzieję, że takie pogadanki zbliżają już najmłodszych do przyrody i zaznajamiają ich z zagrożeniami ekologicznymi.
                                                                                                         

Małgorzata Przygońska

zdjęcia:  galeria


Pozostałe aktualności