Dziś jest wtorek, 14.08.2018, imieniny Euzebiusza, Maksymiliana
6° / 1018 hPa
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „KWIAT PAPROCI”

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „KWIAT PAPROCI”

14 maja przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów ze Studia Małych Form Teatralnych „ART-RE" z Krakowa. Tym razem była to legenda „Kwiat paproci” na motywach utworu J. I. Kraszewskiego. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera oraz chętnie rozwiązywały zagadki, brały udział w proponowanych zabawach i tańcach.  Ich ciekawość wzbudzała też gra aktorska i scenografia. Dzieci zrozumiały przekaz spektaklu, że prawdziwego szczęścia nie należy upatrywać w dobrach materialnych. Kierował on ich uwagę na przemianę charakteru chłopca oraz znaczenie przyjaźni i szczęścia rodzinnego. Jak zawsze podczas przedstawień ART- RE z Krakowa przedszkolaki nie tylko dobrze się bawiły ale też poznawały świat wartości moralnych.

Elżbieta Bartosik