Dziś jest wtorek, 23.04.2019, imieniny Jerzego, Wojciecha
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PROJEKT "Z MAMĄ I TATĄ W PRZEDSZKOLU" - grupa V

PROJEKT "Z MAMĄ I TATĄ W PRZEDSZKOLU" - grupa V

PROJEKT  "Z MAMĄ I TATĄ W PRZEDSZKOLU" -  grupa V

W II półroczu w grupie V przeprowadzono projekt pt."Z mamą i tatą w przedszkolu". Był to projekt różniący się od innych, ponieważ można go było zrealizować tylko we współpracy z rodzicami oraz dzięki ich zaangażowaniu. Pierwszym zadaniem było wykonanie wspólnie z rodzicami książki przedstawiającej ich rodziny, zainteresowania i marzenia. Po wykonaniu książki przyszedł czas na wizytę w przedszkolu. Dzień ten był nazwany imieniem dziecka, aby czuło się wtedy wyjątkowo. Rodzice wraz z dziećmi chętnie prezentowali swoje pięknie wykonane książki zawierające zdjęcia i rysunki dzieci. Następnie przedszkolaki słuchały ulubionych bajek, rozwiązywały zagadki przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło również niespodzianek tj. eksperymenty, gra "Twist", zabawy z chustą, wspólna gimnastyka, zabawy ze śpiewem, ozdabianie rakiety wykonanej przez tatę Michalinki. Rodzice chętnie i z dużym zaangażowaniem przystąpili do współpracy, choć wielokrotnie wspominali, że towarzyszył im stres przed wizytą oraz tak wymagającą publicznością jaką są dzieci. Projekt "Z mamą i tatą w przedszkolu" miał na celu spędzenie czasu w przedszkolu na wspólnej zabawie oraz ciekawych zadaniach z rodzicami, którzy na co dzień nie przebywają w naszej sali i nie mają okazji obserwacji swoich dzieci oraz zabaw i zajęć, jakie realizujemy. Była to również okazja do lepszego poznania siebie, wzajemnej integracji, budowania wzajemnego szacunku. A efektem tego niewątpliwie była ogromna radość i satysfakcja dzieci, duma z wizyty mamy/ taty w przedszkolu. Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że rodzice przełamali nieśmiałość i zechcieli współdziałać na rzecz dzieci. Dziękujemy rodzicom za obecność, wspólną zabawę, przygotowane atrakcje oraz słodkości. Mamy nadzieje, że im również się podobało i był to dla nich przyjemnie spędzony czas.

 

Ewelina Czekała

 

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności