Dziś jest czwartek, 16.07.2020, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » POZNAJEMY ZAWODY – WETERYNARZ – grupa III

POZNAJEMY ZAWODY – WETERYNARZ – grupa III

POZNAJEMY ZAWODY – WETERYNARZ – grupa III

Przedszkolaki podczas całorocznych zajęć poznają różne zawody. Tym razem dzieci z grupy III - „niedźwiadki” odwiedziły Gabinet Weterynaryjny Vet-Lab w Malanowie.  Czterolatki z uwagą wysłuchały opowiadania p. Patrycji Gralikowskiej o swojej pracy. Obejrzały jak w środku wygląda gabinet, który często mijają podczas spacerów. Praca lekarza weterynarii wzbudziła ich duże zainteresowanie – z zaciekawieniem przyglądały się wszystkim urządzeniom i akcesoriom. Szczególnie zaintrygował je sprzęt lekarski. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, dzieliły się spostrzeżeniami  oraz chwaliły swoimi domowymi pupilami. Przypomniały sobie zasady właściwego traktowania zwierząt oraz zachowania wobec nieznanych psów. Przedszkolaki dowiedziały się, że praca lekarza weterynarii nie jest łatwa, wymaga sporej wiedzy i predyspozycji. Zrozumiały, że zwierzęta również czują i potrzebują naszej opieki. Wycieczka była dla dzieci okazją do poznania ciekawego zawodu a także rozwijania empatii i uwrażliwienia na los zwierząt.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności