Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » POZNAJEMY ZAWODY - grupa IX

POZNAJEMY ZAWODY - grupa IX

POZNAJEMY ZAWODY - grupa IX

W związku z realizacją w najbliższych dniach tematyki kompleksowej „Poznajemy zawody”, dnia 1 marca przedszkolaki z Oddziału Zamiejscowego w Dziadowicah, grupa IX wybrały się na wycieczkę do Malanowa. Podczas tej edukacyjnej wycieczki dzieci odwiedziły kilka miejsc, w których poznały osoby wykonujące ciekawe zawody. Pierwszym z punktów wycieczki był zakład fryzjerski „Metamorfoza”, w którym dzieci poznały zawód fryzjera. Przedszkolaki z ciekawością przyglądały się pracy pań fryzjerek, a także chętnie korzystały z usług fryzjerskich. Następnie dzieci udały się do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej, gdzie poznały zawód bibliotekarza. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach regały pełne książek, na których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Podczas tej wizyty dzieci poznały wiele ciekawych książek oraz uczestniczyły w warsztatach podczas których miały możliwość rysowania na glinianych tabliczkach. Należy dodać, że przedszkolaki z grupy IX systematycznie wypożyczają książki w filii malanowskiej biblioteki, która znajduje się przy naszym przedszkolu w Dziadowicach. Kolejnym punktem wycieczki była kwiaciarnia p. Ewy Haraś, w której dzieci podziwiały piękne kwiaty których rozpoznanie nie sprawiało dzieciom większych problemów. Przedszkolaki bacznie przyglądały się pracy florystki, która wykonywała piękny bukiet różnorodnych kwiatów. Następnie dzieci udały się do „Apteki STARS”, gdzie poznały zawód farmaceuty. Wielkim zaskoczeniem było dla dzieci zobaczenie ilości produktów dostępnych w aptece. Panie opowiedziały dzieciom o tym co można kupić w aptece oraz dlaczego praca farmaceuty jest tak bardzo odpowiedzialna. Wielu dzieci wśród ogromnej liczby lekarstw rozpoznało lekarstwa, które same lub ich bliscy przyjmują. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na poczcie, gdzie miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędnika pocztowego oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Przedszkolaki wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń i bogatsze o wiedzę i doświadczenia na temat wybranych zawodów.

Milena Dewicka-Glapa

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności