Dziś jest poniedziałek, 15.07.2019, imieniny Włodzimierza, Henryka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » POZNAJEMY ZAWÓD MAMY MAI – grupa IV

POZNAJEMY ZAWÓD MAMY MAI – grupa IV

 POZNAJEMY ZAWÓD MAMY MAI – grupa  IV

14 marca w czwartkowe przedpołudnie dzieci z gr. „Wiewióreczki” w ramach planu poznawania zwodów wykonywanych przez naszych rodziców odwiedziły znaną malanowską restaurację „Hacjenda”. Pracownikiem lokalu jest mama naszej koleżanki Mai – p. Sylwia, która wykonuje w nim zawód kucharki . Zwiedzanie rozpoczęliśmy od kuchni restauracji, a tam ogromne wrażenie zrobiły na nas nie tylko przyjemne zapachy jedzenia, ale m.in.: duża ilość naczyń, wielkie piece, patelnie, zlewozmywaki , garnki  i stanowiska przeznaczone do pracy. Mieliśmy możliwość przyjrzenia się z bliska, co wykonują kucharze i sami sprawdziliśmy swoje możliwości przy robieniu klusek śląskich i wałkowaniu ciasta do pizzy. Dowiedzieliśmy się również, że do zrobienia schabów istnieje specjalna maszyna, która je ubija. W budynku odbywają się różne imprezy okolicznościowe i uroczystości rodzinne, dlatego obejrzeliśmy także przeznaczone do nich sale bankietowe. Jedną z nich dzieci od razu poznały – odbył się w niej tegoroczny bal karnawałowy naszego przedszkola. Na koniec dzieci zostały zaproszone do sali restauracyjnej, gdzie poczęstowane zostały pyszną pizzą i słodkim poczęstunkiem. Była to na pewno doskonała lekcja savoir – vivru. Serdecznie dziękujemy p. Sylwii za przybliżenie nam swojego zawodu i oprowadzenie nas po miejscu swojej pracy. Słowa podziękowania kierujemy też personelowi kuchni i pracownikom restauracji za miłe przyjęcie oraz właścicielom za możliwość zobaczenia tylu ciekawych rzeczy. Dzieci wróciły do przedszkola najedzone i pełne wrażeń.
                                                                                                                                     

Edyta Wasik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności