Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Powietrze wokół nas” – zajęcia otwarte z udziałem rodziców w gr. III

„Powietrze wokół nas” – zajęcia otwarte z udziałem rodziców w gr. III

„Powietrze wokół nas” – zajęcia otwarte z udziałem rodziców w gr. III

18 kwietnia, w środowe popołudnie w gr. III odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami w ramach realizowanego na terenie naszej gminy projektu pod hasłem „Oddychaj i pyłu nie wdychaj”, dlatego też tematem przewodnim tego dnia było właśnie powietrze. Zajęcia rozpoczęły się od prostych doświadczeń i eksperymentów badających właściwości powietrza i jego znaczenia w przyrodzie. Przeprowadzone zabawy badawcze przyniosły dzieciom nie tylko dużo radości, ale również pozwoliły wykazać się logicznym myśleniem podczas wyciągania wniosków z obserwacji. Kolejna część zajęć dotyczyła zanieczyszczeń powietrza i groźnego smogu – na przykładzie ilustracji przedszkolaki określały przyczyny powstawania różnych trujących dymów. Przed naszymi gośćmi pochwaliły się również umiejętnością segregowania śmieci i znajomością pojęcia „recyklingu”. Następnie zaproszono rodziców do wspólnego wykonania transparentów ekologicznych, które będą brały udział w konkursie gminnym oraz będą wykorzystane podczas obchodów „Dnia Ziemi” w naszym przedszkolu. Wszyscy przystąpili do pracy z wielkim zaangażowaniem i wykazali się przy tym niezwykłą pomysłowością.

Edyta Wasik

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności