Dziś jest środa, 22.05.2019, imieniny Heleny, Wiesławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » POLICJANT W PRZEDSZKOLU - grupa I, II, III, IV, V

POLICJANT W PRZEDSZKOLU - grupa I, II, III, IV, V

POLICJANT W PRZEDSZKOLU - grupa I, II, III, IV, V

Bezpieczeństwo jest bardzo ważną dziedziną życia. Już najmłodsze przedszkolaki uczą się jak dbać o bezpieczeństwo na terenie przedszkola, w domu i na ulicy. Przez cały rok we wszystkich grupach organizowane są różnorodne zabawy i zajęcia, podczas których dzieci uczą się odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, a w czasie  spacerów i wycieczek ćwiczą prawidłowe zachowanie w ruchu drogowym. Dzieci sześcioletnie z gr. VI i VII uczyły się bezpiecznego poruszania po ulicy pod kierunkiem policjanta podczas wycieczki na skrzyżowanie.
27 września dzieci 3, 4 i 5-letnie w przedszkolu przy ul. Słonecznej oraz w siedzibie przedszkola przy ul. Parkowej odwiedzili policjanci z KPP w Turku – p. Joanna Wypchło i p. Marcin Kąciak. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z elementarnymi przepisami ruchu drogowego, zasadami bezpiecznego korzystania ze środków lokomocji a także właściwego zachowania się wobec osób obcych. Tematem rozmowy było również prawidłowe postępowanie podczas sytuacji trudnych jak np. zagubienie się czy zagrożenie ze strony nieznanego psa. Ponadto dzieci poznały zawód policjanta i miały okazję przyjrzeć się umundurowaniu, wyposażeniu oraz utrwalić znajomość numerów telefonów alarmowych. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały policyjny radiowóz.
Przedszkolaki z uwagą wysłuchały gości i odpowiadały na pytania. Mamy nadzieję, ze spotkanie z policjantami przyczyni się do większej świadomości dzieci, umiejętności przewidywania i bezpiecznego zachowania na co dzień.

Elżbieta Bartosik

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności