Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » POGADANKA O GRYPIE I PRZEZIĘBIENIU Z PIELĘGNIARKĄ

POGADANKA O GRYPIE I PRZEZIĘBIENIU Z PIELĘGNIARKĄ

POGADANKA O GRYPIE I PRZEZIĘBIENIU Z PIELĘGNIARKĄ

Zima to czas wyczekiwany przez zwłaszcza dzieci. To czas, który daje wiele możliwości ciekawych zabaw na świeżym powietrzu, ale należy pamiętać również o niebezpieczeństwach związanych z zachorowaniami na grypę w tym okresie. Należy zwracać również uwagę na wybieranie bezpiecznych miejsc do zabawy. Dlatego też w przedszkolu zorganizowano pogadankę o problemie, który dotyka większość z nas co roku - grypa oraz o bezpieczeństwie podczas zabaw oraz zimowego wypoczynku . O istocie choroby, jej przebiegu oraz profilaktyce, a także o bezpieczeństwie zimowych zabaw opowiedziała znana już wszystkim dzieciom higienistka szkolna – p. Krystyna Przytuła. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały ważnych informacji oraz wskazówek dotyczących dbania o higienę osobistą, unikania zarażenia, sposobów na zachowanie zdrowia oraz bezpieczeństwa w okresie zimy. Na koniec dzieci podziękowały za spotkanie wręczając upominek.

Ewelina Czekała

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności