Dziś jest wtorek, 23.04.2019, imieniny Jerzego, Wojciecha
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ W NASZYM PRZEDSZKOLU

PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ W NASZYM PRZEDSZKOLU

Przez cały rok w naszym przedszkolu realizowana była innowacja pedagogiczna pt. "Spotkania międzypokoleniowe, czyli starsi - młodszym, młodsi - starszym" we współpracy z członkami Stowarzyszenia Emerytów w Malanowie. Ideą stworzenia takiej innowacji był fakt, iż relacje międzypokoleniowe są fundamentem funkcjonowania każdego społeczeństwa. Wiemy o tym doskonale, iż starsze pokolenie to skarbnica wiedzy, pokłady cierpliwości i bezcenny czas, który mogą i chcą poświęcać dzieciom. Chcieliśmy z tego skorzystać, dlatego zaprosiliśmy nasze zaprzyjaźnione stowarzyszenie do wspólnych działań. Współpraca odbywała się w dwóch kierunkach, zarówno przedszkolaki brały udział w wydarzeniach seniorów i prezentowały dla nich przygotowane programy artystyczne, jak i seniorzy mieli okazję do wizyt w naszym przedszkolu, oglądania naszych przedszkolaków podczas różnych uroczystości przedszkolnych oraz wspólnych działań podczas spotkań plenerowych oraz warsztatów plastycznych. Wszystkie wyznaczone zadania oraz zamierzone cele zostały osiągnięte. Efektem tej współpracy jest niewątpliwie integracja międzypokoleniowa, szacunek do osób starszych, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dla dzieci była to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły oraz przełamywania nieśmiałości i barier przed publicznymi występami. Dziękujemy Stowarzyszeniu Emerytów w Malanowie za wspólne działanie na rzecz relacji międzypokoleniowych i podtrzymywanie ich w naszej społeczności lokalnej oraz  mamy nadzieję na dalszą współpracę.

 

Ewelina Czekała


Pozostałe aktualności