Dziś jest wtorek, 26.03.2019, imieniny Emanuela, Larysy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PIECZEMY BABKI I BABECZKI WIELKANOCNE - grupa III i IV

PIECZEMY BABKI I BABECZKI WIELKANOCNE - grupa III i IV

PIECZEMY BABKI I BABECZKI WIELKANOCNE - grupa III i IV

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne. W wielu już domach rozpoczynają się rozmaite przygotowania. Z tej właśnie okazji dzieci w grupie III i IV postanowiły upiec babki i babeczki wielkanocne. Przedszkolaki na początku zajęć rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty i przybory wykorzystywane do przygotowania ciasta. Po omówieniu kolejnych etapów wykonania babeczek, umyciu rąk i założeniu fartuszków mali kucharze z pomocą pań zabrali się do pracy. Dzieci mieszały składniki, nakładały do papierowych foremek, nadziewały czekoladą, zanosiły do piekarnika, własnoręcznie dekorowały słodkości. Gdy zapach piekących się ciasteczek wypełniał całe przedszkole, nastąpiło wielkie sprzątanie i przygotowanie stołów do wspólnej konsumpcji. Upieczone i wystudzone babki i babeczki ułożono na tacach i wszyscy zasiedli do wspólnej uczty. Przedszkolaki z przyjemnością próbowały swoich wypieków i częstowały pracowników przedszkola, a dzieci z grupy III zrobiły również słodki prezent dla swoich rodziców. Babeczki smakowały wszystkim wyśmienicie - były tak pyszne, że znikały w mgnieniu oka. Przedszkolaki tego dnia świetnie się bawiły.

Agnieszka Dewicka-Misiek

Edyta Wasik

zdjęcia: grupa III

              grupa IV

 

 


Pozostałe aktualności