Dziś jest wtorek, 26.03.2019, imieniny Emanuela, Larysy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PIĘCIOLATKI Z GRUPY V U DENTYSTY

PIĘCIOLATKI Z GRUPY V U DENTYSTY

PIĘCIOLATKI Z GRUPY V U DENTYSTY

Dnia 20 marca 2018 r. obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, ustanowiony przez Światową Federację Dentystyczną (FDI). Wydarzenia organizowane tego dnia przez wiele instytucji, organizacji i firm na całym świecie, mają na celu podkreślenie znaczenia profilaktyki zdrowia jamy ustnej dla ogólnego zdrowia człowieka. Ponieważ problem próchnicy dotyka nawet najmłodsze dzieci, a ze statystyk wynika, że w Polsce ok. 90% dzieci w wieku szkolnym jest nią zarażonych, niezbędne jest ciągłe edukowanie na temat zapobiegania tej powszechnej i niebezpiecznej dla zdrowia chorobie. Dlatego też i nasze przedszkole chętnie przyłączyło się do tej akcji, w ramach której przedszkolaki z grupy V w dniu 21.03.2018r. odwiedziły gabinet dentystyczny Maldent w Malanowie. Na miejscu pani stomatolog J. Kubiak zapoznała dzieci z gabinetem oraz jego wyposażeniem. Szczegółowo omówiła również z dziećmi zasady dbania o zdrowie jamy ustnej oraz pokazała prawidłowy sposób szczotkowania zębów. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się wszystkiemu, chętnie dzieliły się wiedzą oraz swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o higienę jamy ustnej dla dalszego zdrowia i dobrego samopoczucia, ale także oswojenie się z gabinetem oraz przełamywanie lęków dotyczących zabiegów dentystycznych. Bardzo dziękujemy paniom J. Kubiak i M. Cyls za miłe i pouczające spotkanie.

Ewelina Czekała

zdjęcia:galeria

 

 


Pozostałe aktualności