Dziś jest czwartek, 16.07.2020, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – grupa VIII i IX

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – grupa VIII i IX

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – grupa VIII i IX

W listopadzie w naszym przedszkolu odbyła się uroczystości „Pasowania na przedszkolaka” w grupie VIII „Pszczółki” oraz w grupie IX „Jeżyki”. Celem uroczystości było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci. Uroczystość odbyła się w obecności Pani Dyrektor Gminnego Przedszkola w Malanowie – Agnieszki Mozio, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziadowicach – Renaty Bińkowskiej, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłaczewie – Beaty Myszyńskiej, grona pedagogicznego i rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Był to również ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Na pamiątkę tego pięknego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek - niespodziankę. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Milena Dewicka-Glapa, Agnieszka Balcerzak

zdjęcia: galeria


Pozostałe aktualności