Dziś jest środa, 22.05.2019, imieniny Heleny, Wiesławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2018

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2018

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2018

20 września obchodziliśmy wyjątkowy dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało uchwalone przez Sejm 13 września 2013r. w celu podkreślenia wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzowania nowoczesnego wychowania przedszkolnego. Święto to daje okazję do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W naszym przedszkolu wykorzystaliśmy ten dzień jako uroczystość nadania imienia każdej grupie. Dzieci po kolei prezentowały się na tarasie przedszkolnym recytując wierszyki i okrzyki mówiące o nazwie grupy. Tak więc od dzisiaj grupa I to niedźwiadki; grupa II biedronki; grupa III żabki; grupa IV wiewiórki; grupa V zajączki; grupa VI sowy; grupa VII motylki; grupa VIII pszczółki i grupa IX jeże. Po uroczystości w ogrodzie przedszkolnym wszyscy w barwnym korowodzie wyruszyli na przemarsz ulicami Malanowa. Zakończył się on pod Urzędem Gminy, gdzie dzieci spotkały się z Wójtem – p. S. Prentczyńskim. Przedszkolaki z okazji swojego święta otrzymały życzenia i to co lubią najbardziej, czyli słodycze. Po powrocie do przedszkola czekały na nich prezenty – książeczki ufundowane przez Radę Rodziców. Dla wszystkich dzieci był to świąteczny dzień pełen wrażeń i radości.
                                                                                                         

Małgorzata Przygońska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności