Dziś jest poniedziałek, 15.10.2018, imieniny Jadwigi, Teresy
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada w naszym przedszkolu, tak jak i w całej Polsce obchodzony był Dzień Praw Dziecka. Przysługują one każdemu dziecku, tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka. Z tej okazji w przedszkolu przeprowadzono zajęcia poświęcone prawom i obowiązkom, wykonano plakat i inne prace plastyczne. Dzieciom towarzyszyły w tym dniu zabawa i śmiech. „Nie ma dzieci - są ludzie” w tych kilku słowach J. Korczaka mieści się istota właściwego, codziennego traktowania dzieci. Stwierdził on też, że „dziecko jest osobą, człowiekiem, a nie zadatkiem na człowieka”.

Małgorzata Przygońska

zdjęcia: grupa I