Dziś jest wtorek, 26.03.2019, imieniny Emanuela, Larysy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » "Oddychaj i pyłu nie wdychaj" - zajęcia otwarte w grupie V

"Oddychaj i pyłu nie wdychaj" - zajęcia otwarte w grupie V

"Oddychaj i pyłu nie wdychaj" - zajęcia otwarte w grupie V

W dniu 12.04.2018r. w naszej grupie zaprezentowaliśmy rodzicom montaż słowno - muzyczny dotyczący bezpieczeństwa, który wcześniej oglądały przedszkolaki i zaproszeni goście. Następnie przeszliśmy do tematu zajęć, czyli "Oddychaj i pyłu nie wdychaj" realizowanego przez nasze przedszkole w ramach konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. W trakcie naszego spotkania przeprowadziliśmy kilka doświadczeń na istnienie powietrza w człowieku i przedmiotach. Dzieci sformułowały wnioski, wyjaśniły co to jest powietrze i komu jest potrzebne. Wskazywały również źródła i rodzaje trujących dymów. Po wysłuchaniu opowiadania K. Kozłowskiego pt. "Smok i smog" wyjaśniliśmy trudne pojęcia i padło mnóstwo pomysłów "jak przeciwdziałać smogowi?" Aby utrwalić zdobyte wiadomości dzieci rozwiązały quiz. Na koniec przystąpiliśmy do wykonania plakatów ekologicznych, które zostaną skierowane na gminny konkurs ekologiczny oraz wykorzystane podczas happeningu „Przedszkolak się tym chwali, że śmieci segreguje, a nie pali”. Rodzice z dziećmi podzieleni na dwie grupy bardzo aktywnie przystąpili do pracy. Efektem były 2 wymowne plakaty niosące przekaz potrzeby wspólnego dbania o nasze powietrze oraz środowisko.

 Ewelina Czekała

zdjęcia: galeria

 

 

 

 

 


Pozostałe aktualności