Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „Oddychaj i pyłu nie wdychaj”, czyli jak przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi

„Oddychaj i pyłu nie wdychaj”, czyli jak przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi

 „Oddychaj i pyłu nie wdychaj”, czyli jak przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi

Czystość naszej Ziemi to troska każdego człowieka, który choć trochę zagłębił się w tematy ekologiczne. W naszym przedszkolu jest to temat szeroko omawiany nie tylko przy okazji ekologicznych świąt, ale również na co dzień. W tym roku szczególnie skupiliśmy się na czystości powietrza i zagrożeniach, jakie niosą jego zanieczyszczenia. We współpracy z Gminą Malanów realizowaliśmy projekt grantowy Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. pod tytułem „Oddychaj i pyłu nie wdychaj”. W każdej z grup odbyło się spotkanie z rodzicami na ten temat. Rodzice podczas tych spotkań otrzymali materiały informacyjne dotyczące emisji spalin i zanieczyszczeń powietrza, wypełniali ankiety oraz otrzymali krzyżówki. Wśród osób, które je rozwiążą zostaną rozlosowane nagrody. Rodzice wraz ze swoimi pociechami otrzymali też nie lada wyzwanie – przygotowywali plakaty tematycznie związane z ochroną czystego powietrza, które wezmą udział w konkursie podczas podsumowania projektu. Zwieńczeniem tych różnorodnych działań było spotkanie przedszkolaków w dniu 24 kwietnia 2018r. W tym dniu dzieci z grupy VI przygotowały przedstawienie pt. „Oddychaj i pyłu nie wdychaj” poruszające skutki emisji pyłów i spalin dla ludzi i zwierząt. Wskazywały również swoim kolegom sposoby radzenia sobie z tymi problemami. Następnie dzieci z wszystkich grup przedszkolnych ruszyły w marszu ekologicznym ulicami Malanowa, by również mieszkańcy naszej miejscowości pochylili się nad tym problemem. Dzieci skandowały przygotowane na plakatach hasła ekologiczne wierząc, iż ich manifest przyczyni się do poprawy środowiska, a w szczególności do dbania o zachowanie czystego powietrza, bo przecież czyste powietrze równa się dobre zdrowie i życie dla obecnego i przyszłych pokoleń.
                                       
                                                                                                                                  Małgorzata Muszyńska

zdjęcia: galeria

 


Pozostałe aktualności